456jkl@post.

Kdo „vystaví“ písemné potvrzení, že jsem zákoný zástupce?

Dlouhodobě jsem rozvedený. S bývalou mám dvě děti v současné době nezletilé. Rozsudkem má obě děti v péči matka. S ní se to fakt nedá…

Stále jsem však otec a mám rodičovská práva. Tyto mi nebyly odebrány a pod. Jsem plně svéprávny a nemám ani nijak omezen styk s dětma tedy soudně.

Pokud potřebuji informace k dětem narazím na úředního šimla… Konkrétně ohledně zdravotní dokumentace dětí.

Zde by mi informace poskytli, ale požadují abych prokázal otcovství. To prokážu rodnými listy dětí, ale už neprokážu současný stav. Neboť bývalka uvedla, že jsme rozvedení a ona je má v péči. Doktoři požadují abych písemně prokázal, že jsem otec s plnými rodičovskými právy. Kdo mi vystaví takové potvrzení?

Na sociálce sice vědí, ale odmítají vydat písemnou zprávu…

Lze např. takové prohlášení požadovat po soudu? Nebo kde?

Odpovědi
Drap

To že má manželka děti v péči a že jste rozvedeni nemá na otcovství vliv. Potvrzení by mohla vystavit na základě rodného listu i matrika.