kubi014

kdo vynalezl smetiště

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do odkazu. Přečtěte si, jak se nakládalo s odpadky v historii.

Ve starém Řecku a Římě už byly zřízeny úklidové služby, které většinou tvořili váleční zajatci a otroci. Fungovala kanalizace a občas se ve městech prováděl tzv. generální úklid. Odpadky se odvážely za město, kde se sypaly do jam. Tak vlastně vznikly první skládky.

Ve středověku se odpadky, a dokonce i lidské exkrementy běžně vyhazovaly z oken a povalovaly se volně na ulicích.

19. století
Odpadky se již neválely po ulicích, ale začaly se dávat do nádob. Města pak objížděly formanské vozy a odpadky vozily na haldy za městskými hradbami.

20. století
Na počátku minulého století se začaly sbírat a svážet domovní odpady. První řízené skládky vybudovali před 65 lety a první spalovny před 30 lety v Anglii. V současné době je popelnice pro každou domácnost samozřejmostí.

Zdroj: http://www.tonda-obal.cz/nahled/pru­vodce-historii.html

Další odpovědi
Deli

To se snad vynalezlo samo 🙂

elektrikář

Asi nikdo ve středověku se házelo smetí dolu z hradeb.