dust8

Kdo vynalezl roušku a odkdy se začali poprvé používat?

Nejlepší odpověď
marci1

Johannu Mikuliczovi z chirurgického oddělení univerzity ve Vratislavi se podařilo prokázat, že kapky z dýchacích cest skutečně obsahují kultivovatelné bakterie. V důsledku tohoto objevu začal v roce 1897 Mikulicz při zákrocích nosit obličejovou masku. Odbornému světu ji popsal jako kus obvazu, který je přivázán dvěma provázky k čepici. Tohoto předchůdce moderní roušky začali používat i další chirurgové napříč kontinentem, později i v Severní Americe. Nechyběly ale ani skeptické reakce, nicméně ty brzy zmizely, neboť používání roušek skutečně zvedlo úspěšnost zákroků. 🙂
Více na https://sveto­beznik.info/his­torie-kryti-dychacich-cest-od-morove-masky-az-po-jednorazovou-rousku/