michalds

Kdo vymýšlí horoskopy, které jsou v periodikách?

Pokud horoskopy v časopisech vymýšlejí redaktoři, tak proč jim vůbec věříte?

Nejlepší odpověď
annas

Můžete si přečíst, jak se dělá tzv. „bulvární astrologie.“. Horoskopy v časopisech neřeším, jsou určené spíš pro zábavu.

http://astrolot­.cz/apraxe1/as­trop14bul.htmM

"Většinu těchto horoskopů ani nedělá zkušený astrolog, ale nejmladší člen redakce je dělá jako domácí cvičení. Nebo se sto připravených horoskopů napsaných na složené papírky vloží do klobouku a náhodně tahané se opisují do patřičných znamení.

Eventuálně se horoskopy opíšou ze starých ročníků Play Boye. A pak se s úžasem dovídáme, že Beranům hrozí úraz, protože je nepříznivě ovlivňuje Uran v Kozorohu. Přitom víme, že Uran je už několik let ve Vodnáři." atd.

"Bulvární astrologie je pokleslá odnož královské vědy astrologie. Odpůrci astrologie (např. dr. Grygar a jeho spolek Sisyfos) znají jen tuto astrologii ze stránek novin a časopisů, ze serveru idnes.cz a seznam.cz a oprávněně kritizují astrologii jako pouťovou taškařici, kdy papoušek tahá z klobouku planety.

Jistě, penízky jsou krásná věc, ale solidní astrolog se nesníží k tomu, aby vyráběl bulvární astrologii. Připadá mi směšné a malicherné, když jeden bulvární astrolog protestuje proti krádeži textů jiným bulvárním astrologem. Jsem toho názoru, že teď a okamžitě by měla bulvární astrologie zmizet z povrchu Země" atd.

Převzato z diskuze na webu astrolab.cz – platí stejný odkaz – viz výš.

Ivzez, děkuji.

Oprava odkazu
http://astrolot­.cz/apraxe1/as­trop14bul.html

Další odpovědi
Drap

Nevěřím., nefungují. Můžeš si to sám ověřit.

Mc Merkurion

…a proč si myslíš, že jim věřím ??? … to je trochu osočování, máš napsat „proč jim někteří věří?“ … jako promiň, je to dost urážlivý …

ivzez

Já jim nevěřím.

A proč jim někteří lidé věří? Protože obsahují
„obecné pravdy“, v nichž „se najde každý“.

Počtěte si:
https://techn­et.idnes.cz/fo­rer-efekt-cxi-/veda.aspx?c=A140724­_165745_veda_pka

https://xman.id­nes.cz/horoskop-vira-pokus-forer-dce-/xman-styl.aspx?c=A180705­_141131_xman-styl_fro
_________

Poznámka:
Astrologie je podvod, nikoliv „královská věda“. Ti, kdo shazují Grygara
a další odpůrce, si nevidí ani na špičku nosu. Ono je to ale
pochopitelné → nikomu se nelíbí, když někdo odhalí jeho podvod.

Michala11

Já a dělám si z vás srandu.

Klaproth

Plácáš nesmysly. Já jim nevěřím.

Smackdown

Je to jen potěšení do nového dne, nevěřil bych tomu, (kecy)

michalds

Mc Merkurion: a jsi hodně uraženej – jinými slovy – hodně se tě to dotklo?

Mc Merkurion

… jo, tvá otázka vyznívá tak, že jsme všichni blbci a jen ty si je prokoukl …

michalds

Tak jsem to vůbec nemyslel. Ale omlouvám se, pokud to tak vyznělo.

Mc Merkurion

… omluva přijata …

ivzez

Oprava odkazu z odpovědi Annas → Návod, jak dělat bulvární astrologii:
http://astrolot­.cz/apraxe1/as­trop14bul.html