samicek333

Kdo vymyslel Bermudský trojúhelník?

Doplňuji:
obojí

Nejlepší odpověď
hanulka11

ten nikdo nevymyslel…přečti si o tom je to velmi zajímavé

Jako typický případ působení Bermudského trojúhelníku je prakticky ve všech dokumentech uváděno nevysvětlené zmizení 5 amerických bombardérů Grumman TBF Avenger z 5. prosince roku 1945. Letka odstartovala na běžný cvičný let z vojenské základny ve Fort Lauderdale na Floridě s úkolem proletět zadanou trasu s nácvikem bombardování a návrat na základnu.

Po svržení cvičných bomb došlo zřejmě k obtížím s orientací. Velitel letky, zkušený instruktor Charles Tailor, hlásil rádiem základně podivné chování obou palubních kompasů, problémy s hodinami (podle některých zdrojů, např. [1] však letadla v době letu hodiny na palubě neměla) a výrazně zhoršenou viditelnost. Podle příkazů velitele letěla letadla dál společně do doby, kdy začalo docházet palivo, a poté vydal Tailor příkaz přistát na mořské hladině.

Od té doby byl kontakt se základnou přerušen a ihned byla započata pátrací akce leteckých i námořních sil na záchranu posádek letky. Tato akce však nepřinesla nejmenší stopy po zmizelých letadlech, naopak došlo ke ztrátě dalšího velkého letadla s třináctičlennou posádkou PMB Mariner, jehož vrak také nebyl nikdy nalezen.

Vyšetřovací komise dospěla k závěru, že příčinou ztráty bylo špatné počasí (tzn. mlha) a to, že velitel letky neuposlechl pokyny (případně jim špatně porozuměl) a letěl špatným směrem. Tak se dostal přímo nad Atlantik a letadla po vyčerpání veškerého paliva postupně havarovala v moři

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ber­mudsk%C3%BD_tro­j%C3%BAheln%C3%ADk

Další odpovědi
terry

Kdo ho vymyslel nebo kdo ho pojmenoval?

mosoj

Jedná se o pojmenování vymezené oblasti na základě nějakých událostí.

Drap

Proč Bermudský trojúhelník ? Stejná otázka jako kdo vymyslel Asii, nebo Alpy

Tíšek99

Člověk

bubukaa

nikdo ho nevymyslel, spíš pojmenoval