Hungalabunga

Kdo vykupuje hodnotné vzácné české peníze?

Ve zprávách povídají jaké jsou vzácné desetikoruny a dvoustovky, nebo jen oblbujou lidi?

Nejlepší odpověď
Kepler

To, co se občas objeví ve zprávách jsou většinou jen nějaké chybotisky nebo ražby, které v současnosti nemají valnou hodnotu, ale potenciálně ji můžou v budoucnu mít. Opravdu hodnotné mince a bankovky jsou předmětem sběratelství a k tomu si sběratelé pravidelně organizují burzy. Jinak je možné je zpeněžit v příslušně orientovaných antikvariátech nebo i v zastavárnách.

Další odpovědi
Drap

Kdo vykupuje? Hlavně sběratelé, někteří klenotníci občas i zastavárny. Ano, třeba desetikoruna z r 1973 s malým nápisem 20 – 100 tisíc. Nepočítej ale s tím, že takovou najdeš.