Adamos00

Kdo vlastně"vymyslel" bitcoin?

Nejlepší odpověď
Kulpix

Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě.

INFLACE je cca 》 25 nových bitcoinů cca každých 10 minut (2012–2016)

Síť funguje od roku 2009, kdy ji popsal a vytvořil člověk nebo skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.K au­torství se v květnu 2016 přihlásil Australan Craig Steven Wright, což bylo ale rychle zpochybněno.Zá­kladem pro vznik Bitcoinu byl koncept „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů.

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Bitcoin

Další odpovědi
Rocky14556

Bitcoin nemůže nikdo ovlivňovat tudíž ho vymysleli iluminati

Zdroj: nemám

CryptoSvetcz

Je hodně teorií kdo může být stvořitelem Bitcoinu. Ale víme pod jakým pseudonym vystupuje. Riká se mu Satoshi Nakamoto viz: https://cryptos­vet.cz/kdo-je-satoshi-nakamoto/

Pak je ještě možnost, že by to mohl být tento hacker: https://cryptos­vet.cz/satoshi-nakamoto-je-mozno-kriminalnik-paul-le-roux/