zjentek

Kdo vlastně nakonec OZNAČÍ, co je nemoc a co JEŠTĚ, nebo UŽ nemocí není?

Jako, znáte to- řeknete něco, co je mimo rozsah chápání „průměrného stáda“ a vesměs okamžitě se vám dostane odpovědi typu: „ty jsi úplný blázen“… nebo: „ty ses zbláznil“…
WTF? Jako to jsou všichni doktoři? A není vůbec na místě podat na takové šarlatány nějakou žalobu? Protože co jako? Kdo rozhoduje, co je nemoc a co ne?

Určitě vám tady ale nebudu vnucovat nepopiratelný fakt, že „skutečný“ lékař vám „skutečnou“ diagnózu SKUTEČNĚ URČÍ dle vaší vlastní nálady v ten který konkrétní den a že návštěva jeho je teda logicky absolutním mrháním času (pokud tedy nemáte v plánu mazaně cucat prašule „ze státního“). Prostě a jednoduše si od lékaře odnesete diágnózu sestavenou na míru vašemu vlastnímu rozpoložení toho kterého dne a tečka, o tom není pochyb, čili není vhodné takovouto diagnózou se jakkoli ohánět už třeba hned za pár hodin po večeři, vydatné na cukry, omega 3kyseliny nebo jiný tuky anebo úplně jiný halucinogeny a látky zodpovědné za tvorbu vašeho já............... mě dokáže zvednout ze židle už HLÁŠKA typu:

„Světová zdravotnická organizace (WHO) až do letošního roku označovala genderovou dysforii za duševní poruchu, ale už ji za ni nepovažuje“. …

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/490085-trump-se-snazi-zabranit-ve-vojenske-sluzbe-transgenderovym-osobam.html

WT kurnik F? Označovala, označovala… tak je to kurnik porucha, nebo to není porucha?

Odpovědi
Kepler

To je dost ošemetná otázka. Záleží na tom, jak si nemoc definujeme. Co na to říká MUDr. Wiki:
„Podle normativní definice zdraví a nemoci je nemocí pouze takový stav, který nemocnému jedinci způsobuje subjektivní potíže, tato definice ale z lékařského hlediska nepokrývá všechny nemoci – příkladem je vysoký krevní tlak nebo některá nádorová onemocnění. Tato definice je tedy vhodná jen pro rozvinutá stadia nemoci.
Funkcionalistická definice zdraví a nemoci definuje některé funkce organismu jako správné a jiné už jako patologické, bez ohledu na to, jestli ty patologické způsobují nějaké subjektivní potíže. Problémem tohoto přístupu je ale stanovení „normálnosti“ funkcí, protože u většiny nemocí je přesun od fyziologických hodnot k patologickým plynulý.“
Taky bychom si mohli říct, že nemoc je všechno, co má přiřazené číslo diagnózy, ale to taky nemusí být pravda. Vidím to tak, že když lékař řekne, že jsi mešuge, napíše to latinsky i s číslem diagnózy, tak má pravdu. I když pravdu nemá.

annas

Máte pravdu, že rozbor krve, moči vypovídá jen o současném stavu. Dnes máte např. Mg či Fe dostatek, zítra to bude jinak.

Ale je možné zjistit opakovaně i přítomnost či nepřítomnost nejen minerálů, ale i různých patogenů. Záleží pak na lékaři, zda ověřuje.

Mám s lékařskou diagnózou špatné zkušenosti. Léky na snížení tlaku mně ho zvyšovaly, nikoliv snižovaly. Tehdy jsem ještě o alternativní medicíně neměla potuchy.

Až zpětně jsem si uvědomila, že lékařka nevěnovala pozornost jednomu rentgenovému vyšetření, které provedla zastupující lékařka v době její nepřítomnosti. Ani v nemocnici lékaři nezjistili příčinu, vycházeli z vyjádření obvodní lékařky. I když jsem žádala o nové vyšetření., neuspěla jsem.

Z nemocnice jsem byla propuštěna ve stejném stavu, v němž jsem byla přijata.

Nebýt alternativní medicíny, nevím, kde jsem skončila.

Jedna z definicí nemocí

„Stav organismu vznikající působením zevních či vnitřních okolností narušujících jeho správné fungování a rovnováhu. Dochází k poruchám fce a struktury orgánů vedoucím ke vzniku příznaků nemoci a k dalším důsledkům.
Nemoc je souhrn reakcí organismu na poruchu rovnováhy mezi ním a prostředím. Nemoc postihuje i okolí nemocného člověka. Vyvstává nutnost péče, dochází ke změnám v životním rytmu rodiny, může docházet k ekonomickým problémům.
Nemoc je vždy doprovázena subjektivními pocity, individuálními prožitky.“

https://www.wi­kiskripta.eu/w/Po­jet%C3%AD_zdrav%C3%AD_a_­nemoci

Existují různé fáze nemoci, stejně tak je někdy nesnadné poznat simulaci, někdy i lékaři zlehčují příznaky a subjektivní pocity. atd.

Je pravda, že

lékařská věda dosáhla mnohých úspěchů, třeba před některými operačními zákroky se skláním. Na druhé straně jsme sami pánem svého zdraví a jsme za ně zodpovědni. Těžko pak hledat viníka. .

Nemoc poukazuje na to, že něco děláme špatně a že tableta těžko může řídit náš život.

Uvědomit si, že lékař léčí následky, příroda léčí příčinu. Ale přiznávám, že někdy je to opravdu těžké pro lékaře, ale i pro pacienty.

ivzez

Podle mne to porucha (odchylka od normálu) je.

Ale to jsou podle mne i další poruchy, včetně těch, které se
dnes už kvůli „politické korektnosti“ za poruchy nepovažují.