Kdo vlastně byl N. Machiavelli?

Co vás napadne jako první,když jeho jméno zaslechnete?

Nejlepší odpověď
panenka

Machiavelli patřil ke slavným florentským politikům a literátům. Příčinou úpadku italských států a hledání východiska z tohoto stavu se zabýval ve svém díle Vladař. V tomto díle došel ke zvláštním, že vládnout by neměl ten kdo k tomu je vyvolen bohem, ale ten co má k tomu obecné předpoklady. Jeho Vladař by neměl zaváhat, i kdyby přitom musel jít přes „mrtvoly“. Jednoduchým heslem tohoto díla je účel světí prostředky.
Niccolo Machiavelli
(1469–1527)

Z jeho dílny též pochází nejvýznamnější italská komedie Mandragora. Ta je plná společenské satiry se spoustou zápletek. Ústředním motivem této hry je manželská věrnost.

Zdroj: http://www.li­taz.wz.cz/mo/machi­avelli.php

Další odpovědi
led

„účel svätí prostriedky“

annas

Machiavellismus. M. dílo Vladař – účel světí prostředky.

Na konci svého díla se Machiavelli zamýšlí nad tím, jakou roli hraje osud
v lidském životě. Podle něj je všechno dílem osudu pouze z poloviny. Zbytek závisí na iniciativě člověka. Úspěšný může být jen ten, kdo se přizpůsobí daným podmínkám.
Autor věnoval své dílo Vladař Lorenzovi Medicejskému.
Machiavelli prokládá své úvahy různými historickými událostmi a příklady.

Read more: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Am­kP_zNDedIJ:www­.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/niccolo-machiavelli/vla­dar.html+D%C3%A­Dlo+Vlada%C5%99&cd=­1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz#ix­zz18HK9NiLr

annas

Moje odpověď zmizela …

led

aspoň symbolický palček

annas

Led, děkuji. Mám pocit, že jsem ho měla od Vás i vpředu.

led

priznám sa, tak krátku dobu sa už nepamätám. Keby ste sa pýtali, čo bolo aspoň pred 50 romi, to už nie je problém 🙂