Avatar uživatele
anonym

Kdo vlastně byl N. Machiavelli?

Co vás napadne jako první,když jeho jméno zaslechnete?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Neonka před 4851 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Machiavelli patřil ke slavným florentským politikům a literátům. Příčinou úpadku italských států a hledání východiska z tohoto stavu se zabýval ve svém díle Vladař. V tomto díle došel ke zvláštním, že vládnout by neměl ten kdo k tomu je vyvolen bohem, ale ten co má k tomu obecné předpoklady. Jeho Vladař by neměl zaváhat, i kdyby přitom musel jít přes „mrtvoly“. Jednoduchým heslem tohoto díla je účel světí prostředky.
Niccolo Machiavelli
(1469–1527)

Z jeho dílny též pochází nejvýznamnější italská komedie Mandragora. Ta je plná společenské satiry se spoustou zápletek. Ústředním motivem této hry je manželská věrnost.

Zdroj: http://www.li­taz.wz.cz/mo/machi­avelli.php

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

„účel svätí prostriedky“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Machiavellismus. M. dílo Vladař – účel světí prostředky.

Na konci svého díla se Machiavelli zamýšlí nad tím, jakou roli hraje osud
v lidském životě. Podle něj je všechno dílem osudu pouze z poloviny. Zbytek závisí na iniciativě člověka. Úspěšný může být jen ten, kdo se přizpůsobí daným podmínkám.
Autor věnoval své dílo Vladař Lorenzovi Medicejskému.
Machiavelli prokládá své úvahy různými historickými událostmi a příklady.

Read more: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Am­kP_zNDedIJ:www­.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/niccolo-machiavelli/vla­dar.html+D%C3%A­Dlo+Vlada%C5%99&cd=­1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz#ix­zz18HK9NiLr

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Moje odpověď zmizela …

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

aspoň symbolický palček

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Led, děkuji. Mám pocit, že jsem ho měla od Vás i vpředu.

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

priznám sa, tak krátku dobu sa už nepamätám. Keby ste sa pýtali, čo bolo aspoň pred 50 romi, to už nie je problém 🙂

před 4851 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek