Meruňka272

Kdo vládl v koliniích předtím než byla vyhlášena nezávislost USA (1783) ?

Odpovědi
isteron

Na území USA , Kanady, Mexika a p. to boli guvernéri dobyvateľských mocností a monarchií. Napr. USA a časť Kanady boll kolóniou V. Británie , Francúzska, Mexiko a iné krajiny španielského kráľa, Portugalska a p.
Väčšinou sa to dá poznať podľa úradného jazyka, ktorý až doteraz zostal platný v jednotlivých kolóniach.

Zbynas

http://www.svon­.cz/file/histo­rie/002_usa_his­.htm

mosoj

Hodní Američané alias Evropané co ukradli indiánům co mohli.

Lamalam

V koloniích na území dnešních USA vládli guvernéři jmenovaní panovníkem příslušné koloniální mocnosti, tj. Velké Británie, Francie a Španělska.