Kryšpín

Kdo více vytváří CO2 uhlí, nebo zemní plyn je třeba započítat těžba, transport, spalování únik metanu?

Anebo LNG včetně dopravy.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že LNG na tom bude vzhledem ke vzdálenost, přečerpávání a podobně nejhůře. Žádný výpočet však k tomu nemám.

Další odpovědi
Pepa25

Uhlí vytváří hruba dvojnásobek CO2 na jednotku energie než zemní plyn. Vliv dopravy: záleží jaké a na jakou vzdálenost …

Zdroj: https://www.e­ia.gov/tools/faq­s/faq.php?id=73&t­=11

Kryšpín

Dánská vládní organizace pro životní prostředí před 10 lety měla studií, 15 největších lodí neb tankerů na světě vytváří daleko větší zátěž na životní prostředí než všechny auta na světě. Saze oxyd, dusík palivové zbytky nafty / síra / která obsahuje 3000 krát více síry než osobní auta. Když vezmeme, že převážně pracují 24 hodin denně což je v průměru u velkých lodí spotřeba 1000 000 – 1 200 000 paliva denně a bohužel zatím nemají filtry pevných částic.