hapiky

Kdo více trpí? Lidé, kteří mají velký apetit, nebo ti s nechutenstvím?

Co je těžší? Krotit apetit, nebo překonávat nechutenství? Bez ohledu na věk!

Nejlepší odpověď
annas

Člověk potřebuje ke svému životu základní živiny – mezi něž patří: bílkoviny, sacharidy, tuky vitamíny, minerálů, stopové prvky,l vláknina natd. Pestrá strava.

Nadměrná chťk jídlu , především k nezdravému – tučnému, sladkému jídlu, bez zeleniny a ovoce, může vést k nadvázhe, která zplsouje í problémy.

Platí všeho s mírou,. nepřecpávat se, nejíst těsně před spaním, pohybovat se.

Ale ten, kdo se přejídá, sice nabírá tuk, ale přesto získá některé vitamíny či minerály. Zatímco snížená chuť k jídlu, pokud je dlouhodobá, když není příznakem „běžné“ nemoci, může být nebezpečnější, protože člověku budou chybět základní živiny – může se projevit mentální anorexie.

Některý jedinec, pokud je ve stresu, sio dává sladké, nebo jiný zase nejí.

Oba extrémy škodí zdraví. Mělo by platit – „Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl.“ (Hippokratés)

http://chi.cz/ci­taty/citaty-o-jidle

Další odpovědi
zbyndo

Asi trpia obaja,ak ten s apetítom má problém s odmietaním,napr. Zo zdravotných problémov,a ten čo by aj rad niečo zjedol,ale má bloky,nemôže nič do seba dostať.To majú obaja ťažké, väčšinou ale sú na Tom lepšie prejedaci,ak na to majú,a majú chuť,cítia sa dobre, aký problém?takže asi tí s nechutenstvom trpia viac,a zle sa cítia kôli nedostatku vitamínov a minerálov,ale ktovie,čo by ukázal prieskum v %

zjentek

Ti s nechutenstvím, neboť ti s apetitem jim všechno sežerou!