hanulka11

Kdo ví ,jak se jmenuje tento nástroj?

[IMG]http://www­.nahraj-obrazek.cz/?di=1513­490997176[/IM­G]děkuji
Doplňuji:
[URL=http://www­.nahraj-obrazek.cz/pm-1513491002071­5.png][IMG]http://www­.nahraj-obrazek.cz/dm-1513491002071­5.png[/IMG][/UR­L]

Nejlepší odpověď
barnajka

Vypadá to na krétskou lyru s ‚rolničkovým‘ smyčcem. Krása! :)
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Cre­tan_lyra
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Fi­le:Arc-lyra.jpg
https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&q=c­retan%20lyra&psj=1&bav­=on.2,or.r_gc­.r_pw.r_cp.r_qf­.&biw=1024&bih=603&um=1&­ie=UTF-8&tbm=isch&sou­rce=og&sa=N&tab=wi&e­i=H7ZpUOjGN4j54QSG4YC­gBA

Další odpovědi
bolak

(myslí tendle) > http://img.pic­tureup.cz/01102012­/fe63def5aee4b0cbb0e440­82f3e64f7ae4989e8b­.jpg

honza19hk

nevím,jelikož ti ani jeden odkaz nefunguje.

led

Dámy a pán, nedohodli ste sa náhodou na otázke a odpovediach, aby ste získali bodíky? Priznajte sa dobrovoľne. Pozor, pozor…
:)
zdroj: voľná nadhľadová parafráza jedného z podobných príspevkov na odpovedi.cz
Možno o taký rok na túto otázku zaznie podobné podozrenie aj na vás… Nebojte sa 1. miesto v súťaži podozrení je už obsadené.

led

bolak si zaslúži palček za obrázok

bolak

..tak proč jinak bych tam ten odkaz dával :)

ale hároška by ten nástroj rozluštila i tak..

hanulka11

nominovala jsem barnajku- promiň bolaku-tobě dávám řád zlatého pátrače

bolak

myslím že kdyby existovala pracovní pozice „korektor vadných odkazů“, tak že bych byl mezi prvními zvažovanými právě na tohle místo…

manon

A já už myslela, korektore, že umíš číst myšlenky :)

hanulka11

jsi prostě Colombo -díky bolaku

hanulka11

ano je to ono barnajko díky, já někde četla lyra -ale na netu jsem nemohla nic najít – hudba je okouzlující a ˇřekové jsou tak bezprostřední prostě nádhera – díky za rozluštění nějak se mi nedařil obrázek vložit.A navíc u nás známe lyru jinou, že ano?

barnajka

Z té fotky na mě úplně dýchala atmosféra Řecka, takže jsem šla víceméně najisto po lyře. Matně jsem si vybavovala, že jsem už kdysi podobný ‚smyčec‘ s rolničkami viděla, tak stačilo šikovně zadat vyhledávání a bylo to :) Přiznám se, že z hlavy bych tu Krétu taky asi neurčila, i když je fakt, že už jsem o krétské lyře slyšela.

A že je to okouzlující hudba, s tím jde jedině souhlasit :)
Ono každá OPRAVDU lidová hudba je nádherná…protože se hraje srdcem.
Mám kamaráda – Arména..a pro Arménii je zas typický duduk a shvee (cosi mezi píšťalou a flétnou). Ten zvuk..ten je..ten je.. no prostě..magický!
Ptala jsem se kamaráda, jestli je těžký se na duduk naučit hrát..že bych si to chtěl někdy zkusit. A on se pousmál a prý, že naučit se hrát perfektně na duduk, to je celoživotní dřina. Nejde jen o to vzít nástroj a fouknout do něj – to samozřejmě svede kdejaký trubka (teda i já :)) Člověk musí poznat nejen samotný nástroj a naučit se samotnou techniku hraní, ale i perfektně znát dějiny Arménie…vědět, kolik bolesti a utrpení si arménský lid musel v minulosti prožít. Arménská hudba má k člověku promlouvat.. a ta bolest..ta má být slyšet z každýho tónu. Na mě teda působí hodně moc,…že se mi až ježí chlupy na těle :)
Arménská hudba se s tou řeckou srovnávat nedá – řecká je totiž naopak veselá, plná radosti..člověka nutí vstát ze židle a jít si taky skočit :) Aspoň na mě teda má takový účinky..a to tančit neumím a v životě jsem v Řecku nebyla :))

bolak

barnajka: jak to víš? (ale přiznej se)

barnajka

Jsem snad z něčeho podezírána, či co zase? :))

bolak

Byla jste obviněna a shledána vinnou z šíření vědomostí…