olda12

Kdo ví,ať mě to prosím objasní,díky

Problematika kterou mě dneska nikdo nedokázal objasnit- Když(ne já-nehodlám tohle provozovat,ale jeden známej vymýšlí hovadiny)si někdo pořídí mobilní občerstvení-to jest ten přívěs na kolečkách za auto,kterej má výčep piva a prodej párku v rohlíku a prodej chipsu a prodej cigaret a prodej panáků a prodej žvejkaček atd.,tak mimo to že ten člověk co to provozuje musí mít živnost na činnost pohostinství,tak hlavně co musí mít "ten přívěs za papíry"aby mohl legálně fungovat,myslím ty k provozu celkově a co je potřeba řešit na místě dočasného zaparkování,jako např.povolení od města?A co když je na soukromém pozemku,se jen domluví s pořadatelem akce a nic víc ho nezajímá?Maj ty karavany svoje zásobníky pitné vody?něco jako ten mobilní kancelářskej na tu bečku?ale vlastně vody je patreba minimum,když se vše dává do plastových kelímků a tácků 😁,podle mě stačí mít živnost,mít higienou schválenej karavan a nic víc,né?Postavit si ho může kamkoliv,když se domluví s majitelem pozemku?nebo musí mít schválení města že to může být na tom a tom pozemku?No nic,omlouvám se že se vždy hrozně rozepíšu,ale chcu to trošku objasnit,předem děkuji za objektivní a konkrétní radu jaká všechna povolení po právní stránce,díky S pozdravem Olda

Odpovědi
Drap

Kromě živnostenského listu musí mít schválení hygieny, souhlas majitele pozemku, a stejně tak jako každý jiný živnostník musí nahlásit provozování své živnosti na příslušný obecní úřad na jehož katastru chce prodávat. Kromě vody většina těchto zařízení potřebuje elektriku

Deli

Jedná se o tzv. mobilní provozovnu.
Přečtěte si následující:
http://www.pod­nikatel.cz/roz­jezd/start-podnikani/jak-si-zridit-provozovnu/

Dále se můžete informovat na Kr.hyg.stanici, co vše je třeba. Povolení majitele pozemku musí být, dále samozřejmě musí mít přívěs STK, aby se mohl přemisťovat. Pitná voda tam musí být minimálně na mytí rukou.

jendahun

…asi musíte mít i platný zdravotní průkaz.Nemusí to být špatný nápad,taky jsem o tom už uvažoval,ale myslím si,že to je sezónní záležitost.V létě u nádrže na koupání,nebo po zábavách se to asi dá provozovat.Je to pořád lepší a perspektivnější,než na pouti prodávat cetky,tretky.