tlumič

Kdo v ČR umí pojistit (dát záruku) za případné náklady při vzniku závad na výrobku v záruční době 5let

Doplňuji:
Odběratel požaduje aby výrobce byl pojištěn tak aby případnou reklamaci (náklady na opravy) hradila pojišťovna.

Nejlepší odpověď
L.Knize

Tuhle otázku nechápu.

Další odpovědi
venkovan

Především mne zaráží požadavek na záruku 5 let (to vypadá na prodejce zahradní techniky). Nicméně proč ne, když výrobce na ni přistoupí. Kod pojistí – napsal bych dotaz na pojišťovny zda takový produkt nabízejí.
Ale podíval bych se na pojišťovnu DAS, ta by mohla pojistit soudní výlohy při určení oprávněnosti reklamace v době záruky.
Ale pět let záruky na co? Za tu dobu se vše stejně svede na opotřebení – to je zas jen reklamní tahák. Mimochodem, u jednoho prodejce taková záruka je podmíněna každoročním servisem v jejich dílnách. A ta prohlídka není zrovna levná.