Complex

Kdo uteče, ten vyhraje. V jakých situacích je to vhodné praktikovat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Logické je střízlivě odhadnout svoje možnosti a schopnosti a pak případně zmizet. Není to zbabělé, je to nejen logické, ale i moudré.

Další odpovědi
Roman71

V jakých situacích? Například při blížící se katastrofě je potřeba urychleně najít bezpečné místo (případně se přemístit na určené) a ukrýt se 🙂

Annemone

Samozřejmě v případě blížící se katastrofy. Ale domnívám se, že i v případě, když narazíte na hlupáka je vhodnější odejít, než mu vysvětlovat, že se mýlí.

Dochy

Například když uvidíš utíkat chlapa co má na zádech nápis „PYROTECHNIK“

Edison

Např. v případech pro zajištění osobní bezpečnosti. Typicky je lepší se přepadení zdaleka obloukem vyhnout, než mu jít vstříc a pak potřebovat mnohem důraznější aktivní obranu, která může skončit i něčí smrtí.

led

Ak nemáš silu na obranu, cúvni, pokiaľ silu nezískaš… tak vraví stará múdrosť.
Prepadnutie na ulici… okrem rýchlych nôh, môže situáciu zachrániť aj prekvapenie.
Spomínam na dávnu príhodu z malého mesta.
Žena prišla nočným vlakom. Neďaleko stanice na neosvetlenej ulici ju zastavil akýsi muž. Chcel od nej, čo zvyčajne muži chcú od žien. Žena sa rozhliadla, nikde žiadna pomoc… Obrátila sa k útočníkovi a do tváre mu skríkla „Hurá!“ …muž okamžite ušiel.
Príhoda sa časom zmenila v miestnu legendu.

Rokio

Když například:

  • začíná hospodská rvačka
  • začíná se rozvíjet závislost (na čemkoliv)
  • pokud už není naděje na vyhrání bitvy

Mp2

Je to jen tak řečeno, nejde jen o útěk..

V situaci, kdy víš, že poneseš následky za něco, za co nemůžeš a nemohl si to ovlivnit. Zkrátka se sebereš dřív, než z toho budeš mít větší problémy.

Když zkrátka víš, že budeš mít problém a tak zvolíš menší zlo.. Viš, že nesmiš přijít pozdě, jinak poletiš z práce.. Tak nebudeš hledat parkovaci místl, raději to hodíš i třeba na chodník i když je ti jasné, že budeš mit tučnou pokutu.. Ale pro tebe je vidina tisicove pokuty lepsi, než vygaziv z práce, to vy tě vyšlo dráž..

Máš posledni pisemku ve škole před maturou.. Neučil ses… Vis ze pokud to bude dnes, tak maš za 5..
Tak zkratka zmiziš… Radeji budes mit neomluvenou hodinu ale možnost si to napsat dalši den a mit vetsi sanci dat aspoň 4ku.

Svym zpusoben volis mensi zlo.

Edison

Rokio, je hloupost vůbec bitvu, kterou nelze vyhrát začínat. Takže… omyl… Nejdříve spíše utéct a jen pokud si jsem více, než jsitý, že vyhraji bitvu a při tom současně nelze ani utéct se do bitvy pustit.

Edison

Kontakní aktivní obranu je nutno volit až tehdy, není-li jiná možnost. Taky ne při přepadení nevolá „pomóc“, ani „přepadení“, ani nic podobného, ale „HOŘÍ!!!“ Psychologicky to na okolí působí mnohem efektivněji.