Mili @

Kdo usedl v Rusku v 18. století na trůn jako car jako dvouměsíční kojenec??

Doplňuji:
opravuji – ulehl… 😁
Míro, to na čem sedí, je fakt TRŮN???? 😁

Nejlepší odpověď
anonym

jo byl dosazen ne posazen
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­na_Leopoldovna

Další odpovědi
hanulka11

to bych ho chtěla vidět jak na trůně seděl,........

led

Mili@ ďakujem, za zaujímavú otázku – moja nevedomosť ☹
Len doplním Buraka textom z odkazu…

  • 17. října 1740 – carevna Anna Ivanovna umírá a na trůn je dosazeno dvouměsíční dítě jako car Ivan VI., za něhož ovšem zpočátku vládl oblíbenec zemřelé carevny, kuronský vévoda Bűhren (Biron). S podporou armády provedla Anna Leopoldovna 8. listopadu 1740 převrat a Biron byl poslán do vyhnanství. Za Ivana VI. od této chvíle vládla jeho matka. Vládu nikdy nepřevzal, nebot již v prosinci následujícího roku nový palácový převrat otevřel cestu k ruskému trůnu druhorozené dceři Petra Velikého Alžbětě. Malý car s regentkou Annou Leopoldovnou byli odstaveni od vlády a posláni do městečka Cholmogory na dalekém severu země.