skorcovaz

Kdo uhradí škodu při pomoci zákonu?

Když vidím policejní auto, jak honí zločince (čistě náhodný příklad) a já se mu se svým autem postavím do cesty a buďto mu zabráním v útěku, nebo se jen o to pokusím, bude mi přiznána náhrada škody v plné výši? Nebo se mi to nevyplatí a raději bych jim všem měla (pro své dobro) uhnout z cesty?

Nejlepší odpověď
anonym

Správně je uhnout z cesty a neplést se policejní hlídce do práce. Nemůžete totiž vůbec tušit, co je ten zločinec zač, zda není ozbrojený a zda Vás to nebude stát víc, než to poškozené auto.

Další odpovědi
aramah

Do to ho bych nešla,pěkně uhnout a nechat je pracovat…

venkovan

Měl by škodu uhradit stát.
Ale postavit se do cesty stíhanému autu není ten nejlepší příklad, protože pokud by se stíhaný zranil, máš vše na triku. Lepší příklad může být, že policie si půjčí tvoje auto, a podobně. Náhrady se potom platí podle různých tabulek, soudních znalců apod. (někdy je lepší uronit slzu, než se s nimi dohatovat o pár šupů).
Klasickým příkladem může být i ochrana přírody – tam se třeba platí za škody způsobené chráněnými živočichy. Například, když medvěd sežere nepohodlnou tchýní, tak stát třeba ještě zaplatí za zničený oděv tchýně.

Michal Kole

Mám pocit, že Vám může policie i nařídit použít vaše auto k zastavení pachatele.

Ale jak je to pak s úhradou škody to fakt nevím.

Slyšel jsem to ve zprávách, ale už je to nějaký čas

terry

V ČR? Zcela jistě uhnout z cesty.