Rokio

Který z těchto dvou lidí udělal chybu?

Paní asistentka si objednala kolu a nějaké jídlo v rychlém občerstvení. Po zaplacení si chtěla jít sednout. Než si ale sedla, tak do ní strčil jeden zákazník, který způsobil, že paní asistentka tu kolu vylila.

Kdo myslíte, že udělal chybu?

Podle paní asistentky ona za to může, protože ona tu kolu shodila. Podle mě ten zákazník udělal chybu, protože do ní strčil.

Nejlepší odpověď
led

V otázke nie je napísané, či asistentka svojim usádzaním prekážala zákazníkovi alebo nie.
Podľa popisu usudzujem, že asistentka svoju pozornosť venovala nápoju a jedlu, ktoré zjavne postojačky pokladala na stôl. Je logické, že pri tejto činnosti nevenovala pozornosť okoliu.
Pri akej činnosti zákazník do nej strčil? Zjavne ani on nedával pozor na svoje okolie.
Podľa mňa pani asistentka sa mýli, aj keď ona zhodila kolu.
1 – Akcia= zákazník svojou nepozornosťou strčil do asistentky
2 – Reakcia= asistentka na nečakaný dotyk zákazníka vyliala kolu
Akcia spôsobila reakciu. Vinník je zákazník.
Pre overenie si to vyskúšajte prakticky (nemusíte vylievať kolu), ale pri rekonštrukcii tejto nehody akciu zákazníka vykonajte v momente, kedy váš asistent s jedlom a kolou toto strčenie nečaká

Další odpovědi
Dochy

Proč musíš hledat viníka? Zkrátka nehody se stávají. Oba mohli lépe koukat a předvídat…

ivzez

Nedostatečný popis situace. Chybu mohli udělat oba dva.

Zákazník do asistentky nespíš nestrčil schválně,
asistentka mu pravděpodobně překážela v cestě.

Jeden z obou (nebo oba) nevěnoval dostatek pozornosti svému okolí.
Další možnost je, že jeden nebo oba špatně odhadli vzdálenost a rychlost
pohybu druhého. (Asistentka mohla odhadnout, že si stihne sednout včas,
zákazník mohl odhadovat, že asistentka už bude sedět.)

A je vůbec nutné se zabývat tím, kdo udělal chybu?

Drap

Chybu dělali zřejmě oba. Zákazník do ni neměl strkat, a ona se měla podívat, když něco nese. Ať udělal chybu kdokoli, je to uplně jedno. Kola už je stejně vylitá.

luckykubrt

Samozřejmě, že džentlmen by se paní omluvil a koupil ji novou, protože si měl dávat pozor a nechodit jako buran z vidlákova. :P Jenže díky sluníčkářské korektnosti za to může ta paní, protože stála buranovi v cestě. :O

Mc Merkurion

… kdyby tam nebyla, nemohl by do ní přeci strčit, to dá rozum … no, a kdyby do ní nestrčil, tak by nevylila kolu …