Zvědavý

Kdo to vymyslel a kdy gesto vztyčeného prostředního prstu?

http://common­s.wikimedia.or­g/wiki/File:Ma­le_right_middle_crop­.jpg

Kdy se přišlo nebo bylo vymyšleno že je to vulgární gesto – kdo s tím přišel ??

Nejlepší odpověď
annas

Vložila jsem stejnou otázku
Jaký má význam a původ gesto vztyčeného prostředního prstu v zatnuté pěsti?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-vyznam-a-puvod-gesto-vztyceneho-prostredniho-prstu-v-zatnute-pesti

Odpovědi jsou ze stejného zdroje jako uvedla marci1.

Jiné vysvětlení, názory se různí.

„Zdvižený prostředníček ale znali už dávní řečtí filozofové i latinští básníci. Ti mu říkali digitus impudicus, tedy hanbatý, necudný či urážlivý prst.
Jde o jedno z nejstarších známých urážlivých gest,“ řekl agentuře BBC antropolog Desmond Morris. „Prostředníček je penisem a skrčené prsty po obou stranách varlaty. Když tohle uděláte, ukážete druhému falické gesto. Říkáte ‚tohle je penis‘ a ukazujete ho lidem, což je velmi primární projev.“

atd.

Zdroj: http://xman.id­nes.cz/hanbaty-prst-vztycenym-prostrednikem-urazeli-uz-stari-rekove-i-rimane-1n1-/xman-styl.aspx?c=A120207­_155833_xman-styl_fro

V odkazu je u stejné fotografie, kterou jste vložil, vysvětlení. – Zdvižený prostředníček.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zdvi%C5%B­Een%C3%BD_pros­t%C5%99edn%C3%ADk

Další odpovědi
marci1

Známé vztyčení prostředního prstu v zatnuté pěsti není takovým vulgarismem, jak si dnes myslíme. Toto gesto vzniklo v době stoleté války v krvavých bojích mezi Anglií a Francií. Angličané měli ve své armádě výborné lučištníky, skvělé střelce působící svým nepřátelům nemalé ztráty. Francouzi, jakmile někoho z nich zajali, okamžitě mu usekli dva prsty, které lučištníci potřebovali k napnutí tětivy – prostředník a ukazovák. Není tedy žádným překvapením, že angličtí lučištníci před bitvou, chráněni jízdními rytíři a pěchotou, pokřikovali na nepřítele a ukazovali své zdravé prsty. Ironicky vztyčili dva prsty, později jen jeden prst v zatnuté pěsti.
Toto gesto se zachovalo podnes, avšak jeho původní posměšný význam se postupem času změnil na vulgární. Asi těžko byste dnes věřili člověku, který vás obšťastní tímto posunkem, že vám chtěl pouze sdělit, že může napnout tětivu.
I když si dnes myslíme, že doba středověkých rytířů je dávno pryč, není to až tak docela pravda. Ustálená rčení i gesta používáme stále. Nevědomky, ale pořád.

Doplňuji:
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/poc­ty-prislovi-vyznam-definice/co-znamena-zvednuty-prostredniku-v-zatnute-pesti-vyznam-gesta