chemikks

Kdo to ví prosím rychle.

Jak se změní bod tuhnutí vody 0°C , jestliže jsou ve vodě rozpuštěny další látky npř:sul kamená , kde se toho běžně v prxi využít?

Nejlepší odpověď
www

Rychle se přece dá otevřít učebnice, chemiku 😉.
Čím více rozpuštěných látek ve vodě, tím víc se mění bod tuhnutí. Navíc-podle druhu.

Další odpovědi
mosoj

Už jsi to mohl vědět, ani jsi se ptát nemusel !

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zmeni-bod-tuhnuti-vody-0-c-jestlize-jsou-ve-vode-rozpusteny-dalsi-latky-napr-sul-kamenna
Doplňuji:
Tak o tom čím více tím lépe, se dá pochybovat, ale o to tu zřejmě nejde.

Sůwa

Využívám toho k zabezpečení sifonů u umyvadel a WC na chalupě před zamrznutím 🙂
Napsat „hledej si to“ by mohl každý…

annas

Opět olympiáda.