Mišús_ik

Kdo to spočítá?

PO SLOVENSKY:
Súčin cifier ľubovoľného viacciferného čísla je vždy menší ako toto číslo. Ak počítame súčin cifier daného čísla, potom súčin cifier súčinu, potom znova súčin cifier súčinu atď., nutne po nekajom počte krokov dospejeme k jednocifernému číslu. Tento počet krokov nazývame perzistencia čísla.Napr. číslo 723 má perzistenciu 2, lebo 7×2×3= 42(1.krok) a 4×2= 8 (2.krok)

  • Nájdite najväčšie nepárne číslo,ktoré má navzájom rôzne nenulové cifry a perzistenciu 1.
  • Nájdite najväčšie párne číslo, ktoré má navzájom nenulové cifry a perzistenciu 1.
  • Nájdite najmenšie prirodzené číslo, ktoré má perzistenciu 3.

PO ČESKY:
Součin cifer libovolného viacciferného čísla je vždy menší než toto číslo. Pokud počítáme součin cifer daného čísla, pak součin cifer součinu, pak znovu součin cifer součinu atd.., Nutně po nekaj počtu kroků dospějeme k jednocifernými čísly. Tento počet kroků nazýváme perzistence čísla.Napr. číslo 723 má tvrdohlavosti 2, neboť 7×2×3 = 42 (1.krok) a 4×2 = 8 (2.krok)

  • Najděte největší liché číslo, které má navzájem různé nenulové číslice a tvrdohlavosti 1.
  • Najděte největší sudé číslo, které má navzájem nenulová cifry a tvrdohlavosti 1.
  • Najděte nejmenší přirozené číslo, které má tvrdohlavosti 3.

Nejlepší odpověď
Hudler

Největší liché číslo: 421
Největší sudé číslo: 412
Nejmenší přirozené číslo: bude to nějaké tříciferné