Avatar uživatele
annas

Kdo to je „Vrabčák z předměstí“? Čím se tato osobnost proslavila?

Narodila se 19. 11. xxxx na policajtské peleríně pod kandelábrem u čísla sedmdesát dva na pařížské ulici Belleville.

Její jméno najdeme i na hvězdné obloze. Znáte její skladby?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, vagra, gagaga před 4874 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Édith Piaf

francouzská šansoniérka

Non, je ne regrette rien

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Edith Piaf
Ve třech letech údajně oslepla [8] následkem keratitidy a neviděla až do svých sedmi let. Podle jednoho z jejích životopisů se Édith vrátil zrak, když prostitutky shromáždily peníze na její pouť k uctění Terezie z Lisieux, během níž se Édith zázračně uzdravila.

V roce 1929, v jejích čtrnácti letech, se přidala k pouličním vystoupením svého otce po celé Francii a poprvé zpívala na veřejnosti

Roku 1935 ji ve čtvrti Pigalle v Paříži[10] objevil Louis Leplée, majitel nočního klubu, Le Gerny poblíž Avenue des Champs-Élysées,[2] který navštěvovali lidé z vyšších i nižších tříd. I přes její obrovskou nervozitu ji přesvědčil, aby zpívala. Poprvé ji divákům představil jako Môme Piaf (tj. Opuštěné vrabčátko, Malé vrabčátko, Vrabčí mládě), přičemž se nechal inspirovat jejím malým vzrůstem – měřila pouhé 142 cm.[6] Tato přezdívka, a zároveň umělecké jméno, Édith zůstala po celý život. Paříži byla v té době velmi žádanou a velmi úspěšnou kabaretní umělkyní.[2] Po válce se stala mezinárodně známou hvězdou,[2] objížděla Evropu, Spojené státy americké nebo Jižní Ameriku.
Její jméno nese planetka 3772 Piaf, která byla objevena sovětskou astronomkou Ludmilou Karačkinovou

Hymne á l’amour (Hymna lásky)
Padam…Padam… (Tra-la-la)
Mon manége á moi (Já a moje jeviště)
Sous le ciel de Paris (Pod pařížským nebem)
Les Amants d’un jour (Milenky na jednu noc)......a mnoho dalším .

Byla to moje velmi oblíbená zpěvačka v mých 15letech jsem se začala učit francouzštinu, abych rozumněla jejim písním-líbil se mi její hlas a přízvuk. Bohužel jsem to vydržela jen 2 roky.Dodnes toho lituji, že jsem nebyla pilnější.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C3%89dit­h_Piaf

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek