Miroslavst

Kdo to je Richard Maxx?

Narazil jsem na jednu píseň tohoto zpěváka
http://www.you­tube.com/watch?v=Ax­TJ-iKlMC0
chtěl bych o něm vědět víc informací, ale nemůžu nic dohledat.
Znáte tohoto zpěváka? Kde bych našel víc informací?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Neznám, ale vyhledala jsem několik informací.

Richard Marx, narozený 16. 09. 1964, je americký zpěvák, skladatel a producent, původem z Chicaga (nar 1964). Nahrávat začínal už v dětských letech. V r. 1982 začíná spolupracovat s Lionelem Richiem, pro něhož napsal m.j. velký hit All Night Long. Poté píše i pro jiné interprety.

V r. 1987 se začíná velice úspěšně prosazovat také vlastními hity, m.j. Don´t Mean Nothing (1987), Endless Summer Nights (1988), Hold On To The Nights (1988, 1. příčka v USA), Satisfied (1989, 1. v USA) a Right Here Waiting (1989, 1. v USA, 1. větší ohlas i v Anglii).

Album Repeat Offender (1989) se dostalo též na 1. příčku americké hitparády. Později dochází k mírnému poklesu popularity.

Na Marxových nahrávkách se objevuje řada slavných hudebníků. Jako producent pracoval např. s Randy Meisnerem, Poco, Vixen a též se sk. své ženy – Animotion.

Zdroj: http://zivoto­pis.osobnosti­.cz/richard-ii-marx.php

Další odpovědi
panenka

Richard Marx Noel (narozený 16. září 1963 v Chicagu, Illinois) je americký dospělý současník a pop / rockový zpěvák, skladatel, hudebník a hudební producent. On měl řetěz dvouhry hitu v pozdní 1980 a 1990, včetně „Endless Summer Nights“, „pravý tady čekat“, „Teď a navždy“, a „Hazard“. Ačkoli většina z jeho hlavních hitů byl pomalé balady, mnoho z jeho písní měl klasický rockový styl, takový jako „nic neznamená“, „Neměl jsem spíš vědět,“ „spokojený“ a „příliš pozdě říct sbohem ". Marx umístil sebe v záznamových knihách tím, že první sólový umělec mít jeho nejprve sedm dvouhry hitu Top 5 na Billboard Hot 100 Singles Chart (3, 3, 2, 1, 1, 1, 4). Jeho rekordní prodeje po celém světě více než 30 milionů. [2] Kromě skladeb, které zpíval sám, on psal, co-psaný, a produkoval úspěšné skladby pro ostatní umělce takový jako "To já vám slibuji,“ tím, že NSYNC a "Dance With My otec "Luther Vandross. Druhá píseň vyhrála několik cen Grammy. [3]

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Richar­d_Marx