leporela22

Kdo to je crawler?

Kdo to je crawler. Neboli web crawler nikde jsem nenašel stručný význam pokud někdo víte aspoň obecně budu rád
Dekuji

Nejlepší odpověď
Emefej

Crawler je program, který prochází internetové dokumenty a přes HTTP protokol si o nich ukládá důležitá data jako jejich obsah, metadata (datum stažení dokumentu, hash dokumentu, zda došlo ke změně dokumentu od poslední návštěvy apod.), případně informace o zpětných odkazech. Výsledky crawlování se ukládají do databáze vyhledávače a poté je zpracovává další robot na datovou strukturu, tzv. index. Fulltextové vyhledávače při položení dotazu vyhledávají až v tomto indexu.

Zdroj: http://progra­mujte.com/cla­nek/2014010200-princip-fungovani-fulltextovych-vyhledavacu-i-crawler/

Další odpovědi
Shaohao

Kazdy internetovy vyhledavac ma urcity program (crawler, (ro)bot), ktery proleza internet a navstevuje, stahuje, pripadne vytvari snapshoty navstivenych stranek pro potreby indexace. De facto prvni krok, proto aby se dane stranky zacly zobrazovat i ve vysledcich vyhledavani nektereho vyhledavace je navsteva jejich crawlera.