Alesh

Kdo to je „Čechoslovák“?

Doteď jsem sdílel představu, že se jedná o občana bývalého Československa. Ale teď jsem v jedné diskusi o „Italoameričanech“ narazil na zajímavý názor, že když Italoameričan je Ital žijící v Americe, tak jestli tedy Čechoslovák není Čech žijící na Slovensku. Kdo je tedy Čechoslovák?

Nejlepší odpověď
aliendrone

pouze občan bývalého Československa

Italoameričan je AMERIČAN s italským původem (předky). Pokud Ital v Americe žije a není jejím občanem, je to stále Ital, nikoliv Italoameričan. Tím by se stal až po nabytí občanství.

Tudíž Čechoslovák je smolař narozený v Absurdistánu (bývalé ČSSR), který se musí učit jazyky, bo se jinak ve světě nedomluví. ;) :)

Další odpovědi
led

jiná varianta

Čechoslovák je človek:
1 – potomok rodičov českej a slovenskej národnosti, čo bol hlavne v časoch Československej republiky od roku 1918 do roku 1993 úplne normálny jav.
2 – človek vyznávajúci národnostnú jednotnosť príslušníkov českej a slovenskej národnosti, žijúcich na území bývalého Československa ako národnosť československú, ktorá vznikla práve zmiešaním prislušníkov oboch národov v priebehu stáročí spoločných dejín.

len tak na okraj:
Poznala som človeka (nebol jediný, takých je viac), ktorý vyznával len jednu národnosť a to „národnosť Slovanskú (Slavianskú)“, tie všetky ostatné od Baltu po Jadran a od Labe po Volgu boli len národnostné skupiny Slovanov.

cuoly.com

jiná varianta

Člověk, který se narodil v Československu

Mc Merkurion

pouze občan bývalého Československa

_____________­_____+888__________
_____________­____++8888__________
_____________­___++8880__________
_____________­__++8888___________
_____________­_++8880____________
_____________­++8888_____________
____________+­+8880______________
___________++­+880+_______________
____+880__+++­8880++_880__________
___++8888+++8­880++88888_++88_____
___++888++888­8+++888888++888_____
___++88++8888­++8888888++888______
___++++++8888­88888888888888______
____++++++888­88888888888888______
____++++++++0­00888888888888______
_____+++++++0­00088888888888______
______+++++++­00088888888888______
_______++++++­+088888888888_______
________+++++­++8888888888________
________+++++­++0088888888________
________+++++­+0088888888_________
________+++++­0008888888__________

zbyndo

jiná varianta

Tu je správnejšie hovoriť o štátnej príslušnosti. Nariadil som sa v štáte Československo, národnosť som mal Slovenskú. Tak som to mal v občianke, aj vo všetkých dotazníkoch. Bolo to zvláštne, vo svete Slovensko moc nepoznali, keď sa pýtali kde to je, stačilo povedať Czech.. ahááá.. alebo potom"to je tam, kúsok od Viedne

paul1

pouze občan bývalého Československa

Vycházím z toho, že Československo existovalo.

Ametyst

pouze občan bývalého Československa

Hansel

jiná varianta

Potomek s jedním rodičem české a druhým rodičem slovenské národnosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Zbyndo, myslíte Viedeň, to predmestie Bratislavy? 🙂

zbyndo

No, asi tak, nechcel som ponížiť Slovensko pred ospevujucimi miestami na zemi, citoval som len humoristov, je mi jedno, že niekto nevie, kde to Slovensko leží, pre mňa je to ten najnádhernejši kút na Zemi