Krejcík

Kdo to byla Penelopa a jaké měla vlastnosti? (Odysseus)

Kromě toho že to byla manželka Odyssea a matka Télemachova.?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě rozbor Homérova díla Odyssea – literatura 1. ročníku na SŠ.

Jaké měla vlastnosti, si vyberete sám v odkazu, dole na stránce jsou další. Správně píšete, že to byla manželka Odyssea a matka jejich syna. Kromě toho byla krásná, moudrá, věrná.

http://www.rozbor-dila.cz/odyssea-rozbor-dila-k-maturite-3/

Další odpovědi
marci1

Pénelopé byla podle starořecké mytologie spartská princezna. Byla velmi krásná a je považována za příklad manželské věrnosti.