kdo to byla Amelia Earhatová?

Nejlepší odpověď
quentos

správně psáno Earhart, americká „letecká pionýrka“ a spisovatelka. Jako první žena získala v USA čestný letecký kříž a byla první ženou, která kdy přeletěla sama Atlantik. Více viz zdroj (v angl.)

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Amelia_E­arhart

Další odpovědi
Miroslavst

Amelia Mary Earhartová (24. července, 1897 – nezvěstná od 2. července, 1937?), dcera Edwina a Amy Earhartových, letkyně, která záhadně zmizela nad Tichým oceánem během letu v roce 1937. Byla první ženou, která přeletěla Atlantský oceán v roce 1928.

Terryle

Můj tajnej vzor! Legendární letkyně, první pilotka, která přeletěla Atlantik… jen ten Pacifik jí nějak neklapl. Kdoví, kde naposledy přistála… :o/