annas

Kdo to byl Marsyas? Který příběh je s ním spojený?

Stejnojmenný profil jednoho uživatele mě přivedl k položení této otázky.

Proč asi K. Čapek vložil toto jméno do názvu svého díla – Marsyas čili Na okraj literatury?
Doplňuji:
K druhé části odpovědi:

Marsyas se tak stal symbolem umění zavrženého a opovrhovaného, vhodného jen pro spodinu společnosti. Karel Čapek právě touto knihou dokazuje, jak bylo Apollónovo činění nemoudré, neboť i literatura na okraji společnosti nás může obohatit.

Nejlepší odpověď
hanulka11

•Marsyás (latinsky Marsyas) je v řecké mytologii jedním ze Satyrů nebo Silénů.
cs.wikipedia.or­g/wiki/Marsyás

•Marsyas je legendární folkrocková skupina. Své jméno převzala z řeckých bájí – od nešťastného satyra Marsyáse. Na motivy této báje též vznikla jedna z neúspěšnějších písní skupiny: Marsyas a Apollón.
cs.wikipedia.or­g/wiki/Marsyas_(hu­dební_skupina)

Další odpovědi
vagra

Marsyas byl mytologický Satyr,který se naučil hrát na flétnu bohyně Athény a v soutěži ve hře na hud.nástroj,prohrál svoji kůži s Apollonem.Ta pak z něj byla stáhnuta.

zdroj-V.E.

Marsyas

Ano:-D Moc hrál a pak byl přibit na strom…