annas

Kdo to byl král Nabucodonosor? Co má společného s dnešním jubilantem?

Slova „Leť, myšlenko, na zlatých křídlech…“… se objevují v díle zmiňované osobnosti. Něco strhujícího…

Doplňuji:
Uveďte autorovy další skladby.

Nejlepší odpověď
kropitko

Král Nabucodonosor byl král babylonský,je to biblická postava ,podle této postavy byla složena dramatická opera,kterou složil Verdy Giuseppe, *10.10.1813 – †27.1.1901, italský skladatel. Díla:Nabucco, Ernani, Attila, Bitva u Legnana, vRigoletto, Trubadúr, Carlos, Aida atd......
zdroj:
http://www.co­jeco.cz/index­.php?s_term=&s_lan­g=...guinea-bissau&detail=1&id_des­c=103097