Mili @

Kdo to byl Joan Miró?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Joan Miró i Ferrà (20. dubna 1893 Barcelona – 25. prosince 1983 Palma de Mallorca) byl katalánský malíř, sochař a keramik.

Další odpovědi
panenka

Joan Miró patří k nejznámějším jménům meziválečné malířské avantgardy. Pochází ze Španělska, žil a tvořil v Paříži. Jeho tvorbu ovlivnil fauvismus a kubismus, Miró sám ale dospěl ke specifickému výrazovému pojetí geometrické abstrakce, kterou plošného obrazu převedl i do formy trojrozměrných objektů. Jako jeden z prvních sochařů je zcela odlehčil. Po první světové válce se připojuje k surrealistickému hnutí. Rozsáhlá grafická tvorba je důležitou součástí jeho díla.