Avatar uživatele
BEAES

Kdo svoji filozofii nazýval nolanistickou?

Proč byl mučen a jak dopadl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Miroslavst, vagra, anonym před 4110 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Giordano Bruno, původně Fillipo Bruno, též Nolan nebo Nolanus (1548, Nola u Neapole – 17. února 1600, Řím) byl italský filozof (představitel renesančního hermetismu), spisovatel (básník a komediograf), astronom, zabýval se rovněž mnemotechnikou. Ovlivněn byl Mikulášem Kusánským a Bernardem Telesiem. V astronomii se proslavil tezemi o tom, že Země ani Slunce není středem vesmíru a že vesmír je nekonečný.
http://cs.wikipedia.org/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Dnes je tomu 411 let,kdy byl upálen Giordano Bruno poté,co jej bohatý benátský patricij Mocenigo Bruna udá inkvizici za jeho názory a ta jej pak v květnu 1592 zajme.Ihned po Brunově zatčení začíná inkviziční soud.Papež Kliment VII., Brunův zapřísáhlý nepřítel, chce arcikacíře potrestat a tak si jej vyžádá před inkviziční tribunál.
Je převezen do Říma, kde je pak několik let vězněn – 4. února roku 1599 mu inkvizice sděluje, že jeho názory jsou kacířské, protože odporují katolické víře.
8. února roku 1600 je vynesen rozsudek – Giordano Bruno je odsouzen k smrti upálením na hranici. Rozsudek je vykonán 17. února téhož roku…

Zdroj: http://zivotopisyonline.cz/gio rdano-bruno-1548-1721600-filoz of-kacirem/

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost