BEAES

Kdo svoji filozofii nazýval nolanistickou?

Proč byl mučen a jak dopadl?

Nejlepší odpověď
anonym

Giordano Bruno, původně Fillipo Bruno, též Nolan nebo Nolanus (1548, Nola u Neapole – 17. února 1600, Řím) byl italský filozof (představitel renesančního hermetismu), spisovatel (básník a komediograf), astronom, zabýval se rovněž mnemotechnikou. Ovlivněn byl Mikulášem Kusánským a Bernardem Telesiem. V astronomii se proslavil tezemi o tom, že Země ani Slunce není středem vesmíru a že vesmír je nekonečný.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gi­ordano_Bruno

Další odpovědi
vagra

Dnes je tomu 411 let,kdy byl upálen Giordano Bruno poté,co jej bohatý benátský patricij Mocenigo Bruna udá inkvizici za jeho názory a ta jej pak v květnu 1592 zajme.Ihned po Brunově zatčení začíná inkviziční soud.Papež Kliment VII., Brunův zapřísáhlý nepřítel, chce arcikacíře potrestat a tak si jej vyžádá před inkviziční tribunál.
Je převezen do Říma, kde je pak několik let vězněn – 4. února roku 1599 mu inkvizice sděluje, že jeho názory jsou kacířské, protože odporují katolické víře.
8. února roku 1600 je vynesen rozsudek – Giordano Bruno je odsouzen k smrti upálením na hranici. Rozsudek je vykonán 17. února téhož roku…

Zdroj: http://zivoto­pisyonline.cz/gi­ordano-bruno-1548-1721600-filozof-kacirem/