Zepple

Kdo stojí v čele armády?

ve státním zřízení… Jak se mu říká? jen velitel, generál? :)

Nejlepší odpověď
mojitek

president republiky

Další odpovědi
anonym

Prezident republiky.
Že by mu helma ale slušela.

led

Hlavný veliteľ armády je prezident republiky, v prípade hodnosti je mu prepožičaná hodnosť armádny generál.
Doplňuji:
V monarchii vrchný veliteľ je vládnucí monarcha, alebo ním poverený člen vlády

Michal Kole

V čele armády stojí prezident, říká se mu vrchní velitel ozbrojených sil

Myšák V.

Prezident-vrchní velitel vojsk

anonym

Nějak jsem v otázce nepostřehl, že se jedná o Českou republiku. Kdo stojí v čele armády ve státním zřízení monarchie?