martinecek20

Kdo smí zaplatit složenku ?

U jakých typů může vůbec zaplatit nezletilý na poště ? :) nebo je to jedno ? předem děkuji za odpověď

Odpovědi
Drap

Všechny složenky může zaplatit nezletilý, kromě dobírkové, protože tam po zaplacení dostane zásilku.

ivzez

Myslím, že nezletilý může zaplatit všechny složenky včetně dobírkové.
Problém by byl pouze v případě, že by zásilka byla určena do vlastních
rukou a on ještě neměl OP.

Zásilku na dobírku je možné si nechat opakovaně doručit domů,
kde ji předají tomu, kdo zaplatí (doručitel často OP nepožaduje).
Doplňuji:
Nevím, jestli by se úřednice třeba nepozastavila nad větším obnosem.
Ale párkrát jsem poslala na poštu se složenkami nezletilou dceru
(když jsem nemohla jít sama – např. v době nemoci nebo maturit)
a vždycky to bylo bez problémů.

mosoj

Ten kdo má peníze.

klob1

kdokoliv, jde o placení ne o výběr.