Kelt

Kdo si vzpomene na podobný film?

Asi nostalgie, ale stáhnul a podíval se na film Drsná Planina. Je to film o osudu pohraničníků po roce1945, s Bartoškou, Vyskočilem a jinými herci. Nejde o ideový námět, ale o vystižení charakterů. Film starý snad 40 let. A rád bych se podíval na podobné filmy, ale nevzpomenu si na název. Poradíte pamětníci? Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Ten film mám také rád, občas ho vytáhnu ze šuplíku. Jiný pěkný film o osidlování pohraničí je Ves v pohraničí. Zajímavý je také film z konce války, ale jiného zaměření. Zbraně pro Prahu.

Další odpovědi
Pepa25

Takových filmů v 70. letech bylo … Na konci světa, Boty plné vody atd. Bylo potřeba vykreslovat pohraničníky jako hrdiny, když po uvolnění v 60.letech bylo jasné, že to po převratu (nejen) na Šumavě bylo drsné (eufemicky řečeno). To už paradoxně starší Král Šumavy mě větší umělecká kvality.

led

Veľa podobných filmov sa nakrútilo nielen v 50-tych rokoch našej milovanej ľudovodemokratickej vlasti, ale aj v čase Husákovej normalizácie v 70-tych rokoch a neskôr aj po „Nežnej“ až do dnešných čias zase v opačnom garde ideologicky zamerané filmy a seriály. Ale aj tak hrdinní mjr Zeman a pplk Žitný a ich klony, či avatari, prežívajú v nadčase aj v mimoprietorovo. Čoskoro ich objavíme vo filmotéke hviezdy Alfa Centauri A, odkiaľ vraj prišiel aliendrone.

paul1

Líbil se mi film Ves v pohraničí, mimochodem tady filmaři objevili pro film Karla Effu, když tam natáčeli, tak ho našli někde s partou na mezi, kde hrál na kytaru. Jo a ještě se mi u těchto filmů líbila střelba ze samopalů, když při útoku stříleli ti ze zadních řad přes svoje spolubojovníky na nepřítele.

Pavel Pilař

Co třeba: Cesty mužů,Na konci světa,Přicházejí ze tmy,Sedmého dne večer.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.