Avatar uživatele
Kelt

Kdo si vzpomene na podobný film?

Asi nostalgie, ale stáhnul a podíval se na film Drsná Planina. Je to film o osudu pohraničníků po roce1945, s Bartoškou, Vyskočilem a jinými herci. Nejde o ideový námět, ale o vystižení charakterů. Film starý snad 40 let. A rád bych se podíval na podobné filmy, ale nevzpomenu si na název. Poradíte pamětníci? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1120 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Ten film mám také rád, občas ho vytáhnu ze šuplíku. Jiný pěkný film o osidlování pohraničí je Ves v pohraničí. Zajímavý je také film z konce války, ale jiného zaměření. Zbraně pro Prahu.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Takových filmů v 70. letech bylo … Na konci světa, Boty plné vody atd. Bylo potřeba vykreslovat pohraničníky jako hrdiny, když po uvolnění v 60.letech bylo jasné, že to po převratu (nejen) na Šumavě bylo drsné (eufemicky řečeno). To už paradoxně starší Král Šumavy mě větší umělecká kvality.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Veľa podobných filmov sa nakrútilo nielen v 50-tych rokoch našej milovanej ľudovodemokratickej vlasti, ale aj v čase Husákovej normalizácie v 70-tych rokoch a neskôr aj po „Nežnej“ až do dnešných čias zase v opačnom garde ideologicky zamerané filmy a seriály. Ale aj tak hrdinní mjr Zeman a pplk Žitný a ich klony, či avatari, prežívajú v nadčase aj v mimoprietorovo. Čoskoro ich objavíme vo filmotéke hviezdy Alfa Centauri A, odkiaľ vraj prišiel aliendrone.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Líbil se mi film Ves v pohraničí, mimochodem tady filmaři objevili pro film Karla Effu, když tam natáčeli, tak ho našli někde s partou na mezi, kde hrál na kytaru. Jo a ještě se mi u těchto filmů líbila střelba ze samopalů, když při útoku stříleli ti ze zadních řad přes svoje spolubojovníky na nepřítele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pavel Pilař

Co třeba: Cesty mužů,Na konci světa,Přicházejí ze tmy,Sedmého dne večer.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek