Lgee

Kdo si koupí jeden obrázek za tisíc korun?

Do 20 korun je to rozumná cena, ale například zde je miliony obrázků zadarmo i ke komerčnímu užití proč by si to tedy někdo kupoval? https://pixaba­y.com/cs/images/se­arch/

Odpovědi
anonym

Pro korporátní sféru se nejedná o velký výdaj. Pokud je to materiál který zapadá do požadavků jejich marketingové kampaně tak za něj klidně dají i víc… než aby plýtvali časem a snažili se jej vytvořit svépomocí s nejistým výsledkem.

led

Budete prekvapení, ale nájdu sa kupci, nie je ich málo, ktorí takto kúpené obrázky využijú.

anonym

za fotografii se mohou platit i desítky tisíc pokud kupujete exklusivní licenci kdy autor fotografii už nesmí prodat nikomu jinému. Což často právě reklamní agentury využívají, protože samozřejmě nemají zájem na tom, aby se originální podkres jejich kampaně objevil kdekoliv jinde.

anonym

rozhodně to ale neplatí o „jakékoliv fotografii“ nebo o jednotlivé fotografii , často jde například o pečlivě zvolený set do propagačních materiálů který má třeba nějaké město vykreslit v optimistických letních barvách, pro účely tištěných kalendářů, propagačních webů atd …