tojsemjá

Kdo se zabývá výměnou starých kamen?

Jedná se o sporák Rekreant na uhlí a dřev,který máme na chatě.Dosluhuje a ráda bych koupila nový,ale o něco menší.Mají je železářství,O­bi,Bauhausu atd.Jde mi o to,jestli někdo neví,zda je nutné zajistit si sám dopravu.A ještě důležitější věc-samotná výměna.Je na to nějaká firma?Nebo se to dá zajistit při nákupu?A do třetice-jak s rourou od kamen-také se musí dokoupit nová?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Myslím, že dopravu si zajišťuje každý sám, ikdyž v některých centrech za poplatek dovezou. Ale chce to počítat.
Co se týče výměny, to zvládne snad každý. co se týče roury, pokud není poškozená a průměr odpovídá starým kamnům, není nutná výměna. Jde o to, jaký průměr roury měla kamna stará a nová.
Nevím to jistě, ale domnívám se, že průměr by se neměl snižovat od kamen. Např. u kamen 150mm, ve zdi 120mm. Opačně by to vadit nemělo.

Další odpovědi
elektrikář

Potřebuje to chlapa šikovnej důchodce z kamarády.Jinak se dá obrátit na kamnáře nebo stavební firmu ale soused bude lacinější.
Velké obchoďáky zajišťuji i dporavu.ROURY když nejsou propálené se dají použít.
PS:Až vám bude víc let bude výmněna kamen i pro vás problém pane P.
POKUD BY TO BYLO V KARLOVARSKÉM KRAJI JSEM OCHOTEN PŘIJET POMOCT.

pondělí

a to kolem vás nejní žáden chlap,to je dotaz jak od předškolačky,s pro­minutím

tojsemjá

Pondělí-chlap opravdu není.Zítra to bude týden,co zemřel.