Fyzik

Kdo se zabývá profesionálním lepením ochranných fólií na displeje?

Je vlastně docela hloupé, když to dělají lidi doma, v naprosto nevyhovujících podmínkách, povede se jim to napotřetí atd. Já to třeba dělám velice nerad. Přitom vybavení nijak drahé není. Je nějaká firma, kde to dělají precizně?

Odpovědi
Nerevarin

Někde to dělají prodavači, co s tím mají zkušenosti. Buď zdarma, nebo za nějaký poplatek. Ale ne každej prodejce to provádí. Ono se do toho moc prodavačů možná nehrne, protože je to přeci jen trochu riskantní záležitost a kdo se pak bude hádat s nějakym magorem o tom, že támhle je bublinka a támhle smítko. Jestli jsou na to někde přímo servisáci, to nevím. Na youtube je dost uživatelských návodů jak to udělat u různých telefonů a tabletů. Neni to nic tak těžkýho, jen musí být displej dokonale vyčištěn od prachu apod a musíš se dobře trefit. Pro případ, že tam dáš folii a zjistíš, že tam pod ní něco je, nějaký smítko prachu, dá se to ještě vychmátnout takovým lapačem – kus tenkého plastíku. Bublinky se dají vyhladit, většinou opět nějakým tenkým plastovým nástrojem. Nejlepší je zahnat bublinu ke kraji, pak zmizí.

arygnoc

mali by to robiť v každom servise, a to so zárukou kvaity.

mám telefón s pôvodnou fóliou už 2 roky a som spokojný, s telefónom sa manipuluje dosť nešikovne, ťahám ho po vreckách, je pohodený na pracovnom stole a pod., bez ochranneho obalu, je vystavený prachu a pod. na fólii jeden škrabanec od kľúčov, ale ten mi nevadí (je mimo obraz), radšej ho strpím ako riskovať výmenu fólie.

na predavača by som moc nepoliehal.

Fyzik

Já to samozřejmě znám. :) Ale když vím, že je na to potřeba jen vhodný hadřík, chemie na očištění a nízká prašnost a hlavně zkušenosti, nevím proč se tím nikdo nezabývá, nebo to přinejmenším nedává na odiv.