Kdo se skrývá pod maskou Artura Ropotáma?

Doplňuji:
Michal Kocáb ho hrál sice taky, ale ne vždy. V některých klipech si toho můžeš všimnout. I ve filmu Pražákům, těm je tu hej, není v masce nikdo ze skupiny.

Nejlepší odpověď
annas

Rozporuplné informace. Vyopadá to, že Ropotámo je opravdu Kocáb, ale v jistých okamžicích se nechá zastupovat …

Ke zmiňovanému filmu se uvádí: Průvodcem příběhu je stařec Ropotámo (M. Kocáb v typické koncertní masce).
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/26800-prazakum-tem-je-hej/29138360198/
--

Hned co opona spadla, vypálil Pražský výběr do lidí dvě překvapení: přestože po pódiu s mikrofonem celou první sloku pobíhal Ropotámo, Michael Kocáb, který se tou maskou proslavil, byl ve skutečnosti schovaný v rakvi uprostřed a efektně vylezl až na refrén…

Zdroj: http://kultura­.idnes.cz/kon­cert-prazskeho-vyberu-v-tipsport-arene-f2k-/hudba.aspx?c=A121109­_225456_hudba_ert

Atmosféra na pódiu i pod ním byla stále maximálně nažhavená, prakticky neustále přítomný Ropotámo řádil rovněž o sto šest (Michael Kocáb ho dokonce chvílemi dubloval)…
http://www.me­talopolis.net/ar­t_concerts.as­p?id=6616

Když se Pražský výběr v roce 1986 mohl opět pustit do práce, nastoupil na Hrubešovo místo Klaudius Kryšpín. Jak k tomu došlo?
„Já byl skalní fanoušek Výběru a když ho zakázali, tak jsem postavil jeden z prvních revivalů vůbec. ta kapela se jmenovala Ropotamo, hrál v ní i brácha a objížděli jsme zábavové koncerty a měli jsme strašných lidí, protože skutečný Pražský výběr v té době neexistoval. No a na jeden z těch koncertů v Praze v Ječné ulici se přišel podívat i Kocáb. A já jsem v té době hlavně i imitoval Michaelův zpěv, já jsem v téhle partičce zpíval Kocába, protože mě to hrozně bavilo. Můžu klidně zanotovat, dodneška si to pamatuju…“

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:_YM­dX9IKJ0QJ:www­.radio.cz/cz/ru­brika/kultura/praz­sky-vyber-se-chce-vratit-s-dvema-bubeniky-a-novou-energii+&cd=60&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

Další odpovědi
anonym

Nebýval to M. Kocáb?

anonym

No tak to já pohledám a shlédnu. Teď ale neee!

anonym

Komu by se taky chtělo ve 4h. ráno hledat nějakýho dědka. :)

anonym

To máš asi ještě letní čas :))