hanulka11

Kdo se pyšnil tímto sloganem?

Vlasti služ – tělo tuž.

Odpovědi
rynek878

Miroslav Tyrš byl český kritik, historik umění a estetik. Především je ale známý jako velký propagátor tělocviku a spoluzakladatel vlastenecky orientované tělocvičné organizace Sokol. Byl nejen spolutvůrcem sokolských idejí, ale zabýval se i praktickou činností. Velké úsilí věnoval výchově cvičitelského sboru, vypracoval sokolské řády a vytvořil také první české tělocvičné názvosloví.

Zdroj: http://www.pro­fit.cz/clanek/mi­roslav-tyrs---paze-tuz-vlasti-sluz.aspx