Klip757

kdo se bojí čísla 666 ?

Nejlepší odpověď
annas

Jakéhokoliv čísla, nejen 666, se bojí ten, kdo věří, že je nebezpečné. Síla myšlení je někdy zhoubná.

Jinak čísla 6 se bojí ćlověk trpící hexafobií, Pokud je šestek víc, tedy třeba tvoří známé satanovo číslo 666, jde mráz po zádech nejen vymítačům ďábla, ale také těm, kdo musí vyslovit, že trpí tzv. Hexakosioihexe­kontahexafobi­i, tedy chorobným strachem z tohoto čísla.

„V praktickém životě se tato fobie projevuje např. odmítáním registračních značek s číslem 666, vírou v negativní vliv sídel s tímto číslem popisným či obavou, že dítě narozené 06. 06. 2006 bude vtělením ďábla. atd.“
 http://cs.wiki­pedia.org/wiki/He­xakosioihexekon­tahexafobie

Další odpovědi
gecco

Mystikou poblázněná trdla…
;-DD

a623682@drdr

hexakosioihexe­kontahexafobi­ci

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/He­xakosioihexekon­tahexafobie

anonym

Já ne a to se s „jehovistama“ (předpokládám, že Jugar má na mysli Svědky Jehovovy) přátelím. I když symbolické, je to jen číslo ;)

anonym

Jehovisté
Doplňuji:
svědci nebo nesvědci,to už je jedno,
ale oni to číslo mají za číslo ďábla..

anonym

Bohabojná ultrapravice,která neslaví vánoce.
Doplňuji:
Já se nebojím,ale mám respekt to jo,chtěl jsem si to nechat vytetovat římskýma číslicema,zatím mám jen hlavu kozla dvakrát přejetou černou barvou,ale moc to neukazuji,protože jako cejch mi to dělá moc dobře na kulky – intimní.

zjentek

já ..tak málo jsem nikdy neměl!

suaeda

Nejsem věřící, ale vím, že se zmíňka o „666“ objevuje i v části Nového zákona nazvané Zjevení Janovo.

Kelt

Nebudu ti vysvětlovat , co znamená 666. Nejlepší vysvětlení je na stránkách lamed vav , v oddělení symbolika.