Pavel1212

Kdo rozumí matematice a těmto záludnostem?

Potřebuji vypočítat souřadnice průsečíků Px a Py s osami x a y.
A /2; 6/
B /-2; –2/

Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Ze zadání není přímka rovnoběžná s osou y. Proto se použije rovnice přímky ve tvaru
y= ax+b
Ze zadání A(2,6) a B (-2,2) dosadíme do rovnice souřadnice jednou za bod A a po druhé za bod B a ze soustavy rovnic o dvou neznámých vypočteme a a b.

Vychází a = 2, b= 2

Nyní do uvedené rovnice y= ax+b dosadíme vypočtené a i b a při úvaze že průsečík s osou X má souřadnici y = 0 dosadíme ještě za y = 0 a vypočteme x = –1. Což je průsečík na ose x,
jehož souřadnice jsou Px(-1,O).

Stejným spůsobem při dosazení a i b dosadíme za x = 0 a vypočteme y = 2. Což je průsečík
s osou y který má souřadnice Py(0,2)

Jinak jste mi dal-a docela zabrat !!!!!

Další odpovědi
člověk

vubecti a tvojim spolužákům nezávidím,zlatý první stupeň,at se ti to povede.kdyžtak otázku za nějakou dobu zoopakuj