JájsemRaibek

Kdo rozhoduje o výši trestu u soudu?

V případě, že se jedná v senátu a ne samosoudce. Samozřejmě že soudce, ale u senátu je to rozhodnutí všech tří členů nebo pouze soudce a ostatní dva přísedící (společně tři) rozhodují jen o vině obžalovaného?

Nejlepší odpověď
marci1

O vině i trestu rozhodují společně: soudce i přísedící. 🙂
Přísedící mohou soudce (předsedu senátu) přehlasovat.

Další odpovědi
Kryšpín

Záleží v které zemi, zda v právním, neb neprávním státě, někdy soudcové a jejich lokajové, někdy grošáky, někdy známosti, občas politické zadání a.t.d.