Hufnágl

Kdo rozhoduje, aby světlo na schodech svítilo tolik a tolik minut?

Soused požaduje, aby světlo na schodišti svítilo nejméně 2 minuty a přitom bydlí na druhém patře.

Nejlepší odpověď
led

Dôležité je aby svetlo svietilo minimálne toľko času, koľko treba na prejdenie po schodoch od vypínača po vypínač + rezerva.
Optimálne je, aby svietilo na prejdenie 1.vypínača po 3.vypínač. zjednodušene od prízemia po 2.poschodie… Súhlasím so susedom, ale…
Ak hladina prirodzeného svetla z vonku je dostačujúca na bezpečný presun po schodišti, môže byť čidlo nastavené tak, aby sa lampa automaticky rozsvietila až keď intenzita prirodzeného osvetlenia klesne pod bezpečný (pracovný) limit hladiny svetla.

Další odpovědi
Pepa25

Správce domu, kterého určí majitel/ spolumajitelé: domovník, výbor SVJ, představenstvo družstva … V podobných věcech moc demokracie nefunguje, je potřeba rozhodnutí – např. jsem slyšel o bytovém domě, kde se pořád dohadují, na jak dlouho má být nastaveno centrální odsávání

cukrar

V šesti domech, o které se starám o tom rozhoduji jen já, jako správce nemovitostí.
Váš soused má oprávěný požadavek.

elkon

Vše je otázka dohody. Jak to kdo nastaví, tak to bude.

nyjono

Je to na dohodě.
Důležité je, aby do patra stihli dojít i pomalejší a handicapovaní.
U známých smáčknu tlačítko několikrát a podle toho je délka svícení.
Samozřejmě, na patře mohu dobu prodloužit.
Běžně na 2 smáčknutí vyjdu do 4.patra.