Kdo rozhodne o tom, zda pachatele zatknou pochůzkáři nebo zásahová jednotka?

Odpovědi
atriplex

Policista musí provést zákrok jen tehdy, pokud se domnívá, že jej zvládne. Pokud se jedná o obyčejného zlodějíčka postačí pochůzkář. Pokud je to ozbrojený terorista, tak je logické, že na to půjdou „kukláči“.

O tom, kdo bude zasahovat rozhoduje při plánovaných akcích velitel zásahu. Na ulici o tom rozhodne policista, který buď zasáhne sám a nebo si přivolá pomoc.

Nejedná se o zbabělost, jde o bezpečnost nejen policisty, ale i lidí kolem. Ze zpackaného zásahu mohou být velké problémy.