Sevo

Kdo řekl toto: „Společnost se neskládá z vinných a nevinných, ale z již odhalených a z dosud neodhalených“ ?

Byl to určitě Jagoda, Dzeržinský, jiný sovětský čekista nebo nějaký český estébák, ale nevím kdo z nich přesně.
Doplňuji:
Jiří Burkovec to určitě nebyl, to je autor knihy o StB, nikoliv estébák, ale v té jeho knize by to mohlo být …

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:

"Kniha Justice na kolenou: Společnost se neskládá z nevinných a vinných, ale z odhalených a dosud neodhalených. (Jiří Burkovec – autor) Platí-li zákony džungle, je ctí být mimo zákon. (Herve Bazin)
 http://vydava­tel.sk/kniha/jus­tice-na-kolenou