MirKop

Kdo původně zpíval píseň Jingle Bells?

Původní americkou verzi

Nejlepší odpověď
annas

O této skladbě se dovíte víc v odkazu.. objevují se různé verze. Autor Bystrov Michal vysvětluje v článku Jingle Bells.

http://magazi­nuni.cz/hudba/pri­behy-pisni/jingle-bells/

"MEDFORD NEBO SAVANNAH?
Dnes si tedy můžeme vybrat ze dvou teorií. Občané Savannah tvrdí, že Pierpont písničku složil roku 1856 či 1857 pro obveselení večerního setkání nedělní školy v kostele jeho bratra.

Medfordští prohlašují, že Rolničky byly napsány o dobrých patnáct let dříve pro slavnost o Dni díkůvzdání v jejich kostele, kde sloužil jako pastor Pierpontův otec, a přítomným (hlavně dětem) se tak líbily, že si je vyžádali i na Vánoce.

Tuto domněnku podporuje nový důkaz publicisty Ace Collinse, jenž prý objevil noviny z počátku čtyřicátých let devatenáctého století, kde se hovoří o premiérovém uvedení písně One Horse Open Sleigh na oslavách Dne díkůvzdání a jejím opětovném zařazení do vánočního programu
V roce 1898 natočil skladbu Jingle Bells jako první Edisonův mužský kvartet na fonografický váleček. U nás ji mnohem později proslavil Rudolf Cortés, ale nejslavnější je bezesporu verze Binga Crosbyho a Andrews Sisters z roku 1943. "

atd.

Další odpovědi
quentos

To musíme poměrně hluboko do historie. Podle Wikipedie ji poprvé nazpívali Edison Male Quartet (též známí jako Hayden Quartet nebo Haydn Quartet) již v r.1898.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Jin­gle_Bells