Adelam

Kdo první popsal rozrazil?

Který člověk jako první nalezl a popsal rostlinu z rodu rozrazil? Je možné to někde zjistit?
Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Kdo jako první rozrazil nalezl, se nedovím. Název Veronica se objevil už ve staroslověnštině i staročeštině.

Etymologický slovník V. Machka uvádí, že rostlinu rozrazil, která se ve staročeštině nazývala Veronica, popsal jako rostlinu, která „čistí krev a klejovaté šlemy rozráží“ , Pietro Andrea Mattioli, italský renesanční lékař a botank, který pobýval v Praze.