Kdo prosadil zákon omezující anonymní obchod s bitcoiny na 1000 Eur/měsíc?

Abych věděl, na koho nadávat. Sahat nám na bitcoiny, ugh, co je moc, to je moc!
Tuším, že někdo vydíral Babiše a požadoval bitcoiny, navrhlo tento zákon ANO? Stejně to nic neřeší, akorát budou muset lidé měnit bitcoiny na ethereum/dash a až poté na etablovanou měnu. Takhle se zákon naprosto míjí účinkem, praní špinavých peněz prostě půjde přes jiné kryptoměny.

Obrázek: https://c1.sta­ticflickr.com/6/5458/­9608461972_55c3181f5f_b­.jpg

Nejlepší odpověď
gecco

…„Sahat nám na bitcoiny“…
😁
No – nevím kdes co slyšel (co ti kdo nakukal), já vím jen o tom, že při transakci vyšší, než 1000 € musíš ztotožnit zákazníka.

nyjono

Anonymita se ale neslučuje s čistým vyděláváním peněz. Pokud se, samozřejmě, jedná o větší částky.
Malé peníze zajímají málo lidí.
Proto ta různá omezení a kontroly.

anonym

gecco – však já vím, jenže jednou z hlavních myšlenek bitcoinu je anonymita. Nový zákon lze obejít použitím několika účtů pro transakce, použitím několika různých směnáren, směnou jiné kryptoměny apod.

Takže mě jen zajímá, kdo vytváří zbytečné zákony.

gecco

Mám dojem, že tohle je na popud EU…
😉