kia

Kdo poradí, jak matematicky napsat opak rovná se (=), tj. nerovná se ( )?

V knihovně znaků jsem to nenašel.

Nejlepší odpověď
anonym

Buďto si ≠ najdi v Mapě znaků (U+2260) a nebo použij <> (ve významu je různé).
😉

Další odpovědi
www

Nerovná se: <>
Doplňuji:
Přeškrtnuté rovnítko na mém mobilu nenajdu.
P.S: příště se ve škole více věnuj výkladu a nemusíš to dohánět na netu! 😁

Dochy

k Mowlovi zas doplním, že zadat by to mělo jít jako:
ALT + 8800 při vhodném nastavení jazyka (pravděpodobné), nebo jako
ALT + +2260, což by mělo fungovat bez ohledu na zvolený jazyk (klávesnici), ale jen tam, kde to máte povolené v registrech systému (já nemám)

led

rovná_se ≠ nerovná_se

mosoj

≠ takto. V mapě znaků W7 existuje. U+2260.

Questman

Pokud vím, tak pomocí altového příkazu se tento znak zadat nedá.
Jde pouze zkopírovat z knihovny znaků.

Děda Louda

Š patně hledáš. Kopíruj z mapy znaků ≠.

Dochy

Questman: Věř, že než jsem to sem napsal, tak jsem to vyzkoušel. Ale samozřejmě záleží na konfiguraci PC.
Na PC mi to fungovalo na NTB nefunguje